به گزارش روابط عمومی فرمانداری پلدشت، در ابتدای این جلسه حجت الاسلام طالبی امام جمعه شهرستان با تبیین و تشریح فرهنگ ایثار و شهادت بر انتقال این فرهنگ به افراد جامعه مخصوصا نسل جوان تاکید کرد.
فرماندار پلدشت نیز در جریان برگزاری این ستاد با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده اند: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا کمتر از شهادت نیست گفت: یکی از اهداف اصلی برگزاری کنکره 12 هزار شهید استان ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ روحیه جهادی است که امیدواریم با فرصت بوجود آمده بتوانیم قدمی در راستای توسعه فرهنگ ایثار و شهادت برداریم.
عبدالله نژاد در ادامه با تاکید بر اینکه هرگونه اهمال وسستی و قصور در برگزاری کنگره و رساندن پیام شهدا قابل قبول نیست خاطر نشان کرد: باید برنامه ریزی ها و فعالیتها بنحوی صورت پذیرد که فضای شهرستان تحت الشعاع فرهنگ ایثار و شهادت قرار گیرد وبا تبیین جایگاه شهدا،پیام این عزیزان رادر جامعه مخصوصا در میان جوانان جاری نماییم .
سرهنگ داوری فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه پلدشت و دبیرکنگره در شهرستان نیز ضمن تبیین و تشریح وظایف کمیته ها گفت: یادواره شهدای شهرستان پلدشت در آبانماه سالجاری در بخش ارس یرگزار و تا آغاز کنگره ملی 12000 هزار شهید استان 2 المان شهدای والامقام در شهرستان احداث خواهد شد.