اکبر عبدالله نژاد در جلسه تدوین سند جامع و ملی توسعه مناطق روستایی که با حضور مهدوی مدیر کل زیربنایی معاونت توسعه مناطق محروم کشور در محل سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد اظهار داشت: در حال حاضر 9 پروژه آبیاری تحت فشار با اعتباری بالغ بر 700 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی بصورت رایگان درسطح 30 هزار هکتار از اراضی این شهرستان جهت افزایش راندمان تولید و جلوگیری از هدر رفت آب زراعی در حال اجراست که از پیشرفت کلی 57 درصد برخوردار می باشند.
فرماندار پلدشت افزود: با اتمام این طرح ها اراضی کشاورزی این شهرستان که تحت پوشش آبیاری تحت فشار خواهند بود از 5 هزار هکتار به 35 هزار هکتار افزایش خواهد یافت و یک سوم اراضی آبیاری تحت فشار استان در شهرستان پلدشت قرار خواهد گرفت و تحول عظیمی در تولید محصولات کشاورزی در این شهرستان ایجاد خواهد شد که این امر نیازمند آماده نمودن زیر ساختهای لازم در این خصوص همچون ایجاد طرح های صنایع تبدیلی کشاورزی و احداث سیلو جهت نگهداری این محصولات است.
عبدالله نژاد در ادامه جاده های مواصلاتی، مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز آموزشی را از دیگر مشکلات زیر ساختی روستاهای این شهرستان اعلام نمود و خواستار رسیدگی به این مشکلات شد.
مدیر کل زیربنایی معاونت توسعه مناطق محروم کشور: آئین نامه پرداخت تسهیلات 11 هزار میلیارد تومانی جهت اشتغال در روستاهای مرزی تا آذرماه سالجاری ابلاغ خواهد شد.
مهدوی مدیر کل زیر بنایی معاونت توسعه مناطق محروم کشور در جلسه تدوین سند جامع و ملی توسعه مناطق روستایی که در محل فرمانداری شهرستان پلدشت برگزار شد اظهار داشت: با دستور رئیس محترم جمهور طرحی برای توسعه روستاهای مرزی کشور در حال اجراست و در این راستا با اجازه مقام معظم رهبری مبلغ 11 هزار میلیار تومان جهت توسعه مناطق و روستاهای 16 استان مرزی کشوراز محل صندوق توسعه ملی برداشت شده است که آئین نامه پرداخت آن در قالب تسهیلات تا پایان آذرماه سالجاری ابلاغ خواهد شد.
مهدوی با اشاره به اینکه سهم هر استان از این مبلغ مشخص شده است افزود: هر شهرستان باید سند توسعه خود را آماده و در دست داشته باشد تا در هنگام پرادخت تسهیلات بتوانند آن را جذب نمایند.
امام جمعه پلدشت در جلسه تدوین سند جامع و ملی توسعه مناطق روستایی بر رفع مشکلات اراضی کشاورزی در روستاها ، وام اشتغالزایی،پزشک خانواده در روستاها،ترمیم جاده های مواصلاتی و توجه مسئولین به این امور تاکید کرد