اکبر عبدالله نژاد فرماندار پلدشت در جریان دیدار علی اکبری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجانغربی با وی با اشاره به فرارسیدن فصل سرما و بارش برف گفت: با وجود 525 کیلومتر راه اصلی و فرعی در این شهرستان دستگاه های موجود در راهدارخانه پلدشت کفاف برف روبی و آزاد سازی محورهای مواصلاتی را در جریان بارش برف ندارد لیکن لازم است راهدارخانه شهرستان به دستگاه های برف روف تجهیز شود.
فرماندار پلدشت در ادامه ایزوله کردن مسیر 800 متری ساختمان پایانه مرزی تا نقطه صفر مرزی ، ترمیم و بازسازی و لکه گیری محور مواصلاتی پلدشت به سد ارس و پلدشت به بورالان را خواستار شد.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان: 450 میلیون تومان جهت ترمیم و لکه گیری جاده مواصلاتی پلدشت به شهرک ارس اختصاص یافته است.
علی اکبری مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان آذربایجانغربی در جریان دیدار با فرماندار پلدشت با اشاره به اینکه پایانه مرزی شهرستان یکی از تکمیل ترین پایانه های سطح کشور است که جهت ساخت و تجهیز آن اعتباری بالغ بر بالای 45 میلیارد تومان هزینه شده است ابراز داشت : در 8 ماهه ی سالجاری 99 هزار مسافر از پایانه مرزی پلدشت تردد و 21 هزار دستگاه کامیون خارج شده است.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان در ادامه در خصوص راه های مواصلاتی این شهرستان ابراز داشت: مبلغ 450 میلیون تومان جهت مرمت و لکه گیری محور پلدشت به سد ارس اختصاص یافته است و در مرحله واگذاری به پیمانکار میباشد و بعد از فصل سرما عملیات آن آغاز خواهد شد وی افزود : بعلاوه این طرح 17 کیلومتر از جاده مواصلاتی پلدشت به سد ارس و پلدشت به بورالان نیز روکش آسفالت خواهد شد.
علی اکبری در پایان از اختصاص اعتبار 600 میلیون تومانی جهت اجاره و تعمیر دستگاه های برفروب خبر داد و گفت: در صورت نیاز دستگاه های مربوط اجاره و در اختیار راهدارخانه شهرستان قرار خواهد گرفت.