همزمان با 9 اردیبهشت مراسم تجلیل از شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان پلدشت با حضور شریف پور نماینده مجلس شورای اسلامی، عبدالله نژاد فرماندارشهرستان،حجت الاسلام طالبی امام جمعه پلدشت، اعضای شورای تامین،اعضای شورای اداری،شوراهای اسلامی شهر و روستا،شهرداران و دهیاران در محل سالن بصیرت شهر پلدشت برگزار شد.
حجت الاسلام طالبی امام جمعه پلدشت در این مراسم ضمن تبریک میلاد یگانه منجی عالم بشریت مهدی موعود (عج) و تبریک بمناسبت فرارسیدن روز شوراها گفت: جهت حل مشکلات باید اتحاد و همبستگی بین مردم و مسئولین وجود داشته و عملکرد مسئولین برای مردم قابل لمس و حس باشد.
شریف پور نماینده مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم گفت: شوراها یک نهاد عمومی غیر دولتی هستند و به زمان نیاز دارد که بعنوان یک الگو پالایش شده به جهان صادر گردد و انشالله هم اینگونه خواهد بود،لذا باید در این موضوع تلاش مضاعف صورت پذیرد.
وی در ادامه ابراز داشت مسئولین و به خصوص شوراها نباید از مردم فاصله پیدا کنند چون با مردم میتوان مشکلات را حل نمود و مردم دارای پتانسیل های فراوانی هستند.
شریف پور در ادامه سخنان خود آینده شهرستان پلدشت را در بحث توسعه بسیار شکوفا دانست و گفت: با وجود پتانسلهای بالای توسعه و اشتغال در زمینه های کشاورزی و بازرگانی در آینده شاهد رشد چشم گیر این شهرستان خواهیم بود و با رفع بیکاری و کسب درآمد تنش ها و مشکلات فرهنگی و اقتصادی و فاصله طبقاتی مرتفع خواهد شد.
نمایند مجلس شورای اسلامی در پایان به اصلاح قانون تاسیس دهیاریها اشاره کرد و از دهیاران شهرستان خواست نظرات و پیشنهادات خود را تا هفته آینده به وی ارائه دهند.
عبدالله نژاد فرماندار پلدشت نیز در این جلسه به خدمات نظام ودولت در این منطقه همچون سد کرم آباد، آبیاری تحف فشار اراضی کشاورزی، گاز رسانی به 41 روستای شهرستان و کیفی سازی آب شرب شهری و روستایی اشاره کرد و گفت: شوراهای اسلامی و دهیاران با سرمایه گذاران فعال در این شهرستان همکاری لازم را داشته باشند زیرا با اتمام پروژه های در حال اجرا اشتغال پایدار و کسب در آمد در روستاها ایجاد خواهد شد.
لازم بذکر در پایان این مراسم به نمایندگانی از تعدادی از شوراهای اسلامی شهر و روستا بصورت نمادین تجلیل و برای تمامی شوراهای اسلامی شهرستان پلدشت از طرف فرمانداری لوح تقدیراهدا شد.