سلیمانی مدیر عامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو صبح دیروز در بدو ورود به شهرستان پلدشت با حضور در مزار شهدای شهرستان با نثار گل و فاتحه به مقام شامخ شهیدان ادای احترام نمود.
وی در ادامه با حضور دردفتر امام جمعه شهرستان و منزل شهید والامقام ناصر علیپور در شهر پلدشت با امام جمعه پلدشت و خانواده معظم شهید دیدار و از درمانگاه ولایت سپاه و مراحل اجرا و نصب دستگاه آب شیرین کن شهر پلدشت بازدید نمود.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو سپس با حضور در فرمانداری با ریش سفیدان ،معتمدین،فعالان اقتصادی،کسبه و بازاریان دیدار نمود.
اکبر عبدالله نژاد فرماندار پلدشت در این دیدار با اشاره به ظرفیت های غنی این شهرستان در بحث اب ،خاک و ترانزیت کالا ،پروژه های عظیم در حال اجرا همچون سد کرم آباد و آبیاری تحت فشار 31 هزار هکتار از اراضی شهرستان را معرفی نمود.
فرماندار پلدشت در ادامه یکی از مشکلات اساسی این شهرستان را جاده های مواصلاتی معرفی کرد و مساعدت سازمان منطقه آزاد جهت تکمیل پروژه های نیمه تمام همچون آب شرب پلدشت،جاده پلدشت و مرگنلر، زیر ساختهای گردشگری،احداث شبکه فاضلاب شهری و تخریب و بازسازی مدارس دو و سه کلاسه را در سال 97 خواستار شد.
حجت الاسلام طالبی امام جمعه پلدشت نیز در این مراسم توجه بیشتر منطقه آزاد به شهرستان پلدشت را با وجود پتانسیل های بالای این شهرستان خواستار شد و گفت: خدمات باید به گونه باشد که مردم بتوانن آن را لمس و مشاهده کنند.
در ادامه این دیدار تنی چند از حضارین در جلسه مسائل و مشکلات منطقه و شهرستان رادر حوزه های آب، کشاورزی، فعالیت های اقتصادی و فرهنگی بازگو نمودند.
در پایان این مراسم سلیمانی مدیر عامل سازمان منطقه آزاد ماکو تمرکز برنامه های خود را در جهت رفع بیکاری و ایجاد رفاه عنوان کرد و گفت: برای پیشرفت منطقه و تحقق اهداف مورد نظر مشارکت دولتی ،خصوصی و مردمی لازم است.
سلیمانی افزود : همگی باید در دست در دست هم دهیم و با استفاده از صاحب نظران و نخبگان اقتصادی و کشاورزی منطقه معضلات را شناسایی و راهکارهای لازم برای رفع آنها را بدست بیاوریم و با ایجاد اتحاد و حفظ امنیت بسترهای لازم جهت حضور سرمایه گذاران و آبادی منطقه را فراهم آوریم .
وی گمرک پلدشت در مرز جمهوری خود مختار نخجوان را یک ظرفیت منحصر به فرد عنوان کرد و افزود: رود مرزی ارس و گمرک پلدشت دو ظرفیت ویژه منطقه آزاد ماکو میباشد که میتوان موجب اشتغالزایی گردد.
گفتنی است بعد از اتمام این دیدار سلیمانی از خانه کشتی ، جاده مواصلاتی پلدشت – مرگنلر و بازارچه آنا به همراه فرماندار پلدشت بازدید نمود.