استاندار آذربایجان غربی بر لزوم ایجاد تحول در نظام اداری متناسب با توسعه و پیشرفت فناوری های نوین تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری پلدشت به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی، محمد مهدی شهریاری در جلسه شورای راهبری توسعه مدیریت استان که با حضور اعضای این شورا در محل استانداری برگزار شد، بر اجرای طرح تحول اداری تاکید کرد و گفت: بحث توسعه و تحول نظام اداری در کشور و استان همزمان با توسعه فناوری های نوین پیش نرفته است فلذا لازم است مدیران برای جبران این عقب ماندگی اهتمام ویژه داشته باشند.

وی اجرای طرح تحول و اصلاح نظام اداری را گامی مهم در جهت رضایتمندی مردم عنوان کرد و گفت: با اصلاح فرایندهای مشکل دار در دستگاه های اجرایی و ارائه خدمات بصورت الکترونیکی، مردم به راحتی می توانند در کمترین زمان و با کمترین هزینه، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنند.

استاندار آذربایجان غربی اظهار کرد: حذف بروکراسی های زائد اداری، توسعه دولت الکترونیک و کاهش زمان پاسخگویی به استعلامات در بهبود فضای کسب و کار که یکی از اولویت های اصلی دولت است موثر خواهد بود.

شهریاری همچنین از دستگاه های اجرایی استان خواست موانع و مشکلات اداری خود را جهت بررسی و رفع به دبیرخانه شورای راهبری توسعه و مدیریت استان ارائه کنند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی نیز در این جلسه گفت: هدف از اجرای طرح تحول اداری تسریع روند خدمات رسانی و رضایتمندی مردم است.

رضا حسینی افزود: برای تعالی سازمانی و ایجاد تحول در نظام اداری، مستندسازی و شناخت وضعیت موجود نقطه شروع است که باید بر اساس آن برنامه ریزی و اقدامات لازم صورت گیرد.

وی به برنامه توسعه دولت الکترونیک نیز اشاره کرد و گفت: ارائه خدمات در بستر الکترونیک از مهمترین سیاست های دولت است که اجرایی شدن آن می تواند در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و بهبود فضای کسب و کار بسیار موثر واقع شود.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و دبیر شورای راهبری توسعه مدیریت استان نیز در این جلسه به تشریح اهداف و ساختار تشکیل این شورا پرداخت و گفت: شورای عالی اداری به منظور طراحی سازوکارهای مناسب برای اجرایی‌نمودن سیاست‌های کلی نظام اداری ابلاغی مقام معظم رهبری و نقشه راه اصلاح نظام اداری و همچنین فراهم‌نمودن اجرای تکالیف و وظایف مقرر در قانون مدیریت خدمات کشوری و نیز ساماندهی کمیته‌های تخصصی مرتبط با مسایل مدیریتی و اداری، تشکیل شورای راهبری توسعه مدیریت دستگاه‌های اجرایی و استانی را تصویب نمود که دبیری این شورا در استان پس از احیای سازمان مدیریت و برنامه ریزی به این سازمان محول شده است.

حضرتی یکی از برنامه های شورای راهبری توسعه مدیریت استان را شناسایی و اصلاح فرایندهای مشکل دار دستگاه های اجرایی عنوان کرد و گفت: در این طرح که کارهای مطالعاتی آن در حال انجام است، 40 فرایند مشکل دار در سطح 22 دستگاه اجرایی استان شناسایی شده که پس از بررسی و نهایی شدن تحقیقات، راهکارهای لازم برای اصلاح این فرایندها ارائه خواهد شد.